O marce BASSO

Początki tej tradycyjnej włoskiej marki sięgają 1974 roku. Podczas gdy najstarszy z trzech braci, Marino, stał się utalentowany i pracowity dwa lata wcześniej w 1972 roku, w 1972 roku został zawodowym mistrzem świata i wygrał kilka etapów na wszystkich trzech wyścigach Grand Tour. , najmłodszy Alcido Basso, w tym roku zaczął budować ramy rowerowe w swoim garażu. Cała rodzina miała ciepłe relacje z kolarstwem, a Alcido był wykwalifikowanym mechanikiem w profesjonalnych drużynach swojego brata, a także pasjonatem kolarstwa. Dlatego odniósł sukces i otworzył sklep w 1976 roku i natychmiast po roku formalnie założył pomoc swoim dwóm braciom, markom Basso.

Firma nadal ma siedzibę na północy Włoch, na obrzeżach Vicenzy, w małej wiosce Dueville. Dzięki dużemu doświadczeniu w produkcji ram stalowych, Alcido współpracowało z producentami rur i inżynierów, aby dopracować swoje ramy wyścigowe w najdrobniejszych szczegółach. W latach 90. firma zaczęła produkować ramy tytanowe, następnie aluminiowe, a następnie wykonane z czarnego złota - węgla.

Alcido poświęcił się pracy i eksperymentowaniu z tymi materiałami, aby jak najlepiej je zrozumieć. W przypadku motocykli, które z dumą noszą moje imię, mówi z dumą założyciel, używam tylko najlepszych dostępnych materiałów, pochodzących głównie z materiałów przemysłu lotniczego. Są one jednak zaprojektowane i wykonane specjalnie na potrzeby jazdy na rowerze. Moc ciągłego kierowania marką, ciągłego tworzenia nowych rozwiązań technologicznych i innowacji, oparta jest na tradycji włoskiej szkoły jazdy na rowerze szosowym i ramy. Obsesja na punkcie każdego szczegółu i niepowtarzalny włoski design są namacalne.

Dzięki tym podstawowym zasadom tworzona jest cała kolekcja Basso, która jest w stanie zapewnić wyjątkową wydajność i zmaksymalizować przyjemność z jazdy.

Video